Co warto zobaczyć

Programy

Mówimy po węgiersku, po polsku, chorwacku i angielsku. Pragniemy zrealizować marzenia gości. Służymy radami i organizowaniem programów dopasowanych do indywidualnych zainteresowaǹ.
To jest pewne, że na wyspie każdy znajdzie możliwość do spędzenia czasu przyjemnie i interesująco! Może to być spokojny spacer, jazda na rowerze, piesze wycieczki, sporty ekstrymalne czy tez kulinarne wrażenia.
Wycieczki statkiem

Z portu

Z portu w Sutivan lub z Supetar można wypłynać na stały ląd do Omiš ewentualnie doTrogir.
Z portu Milna codziennie wypływa katamaran, który płynie na trasie Hvar-Korčula-Mljet-Dubrownik

A może tylko wycieczka statkiem połaązona z obiadem i kąpielami w zatokach?
Obiady, to typowe miejscowe ryby z grila, ze świeżym chlebem i lokalnym winem.

Wycieczka 9 osobowym busem

Dookoła wyspy

Jeśli na wyspe przyjechałeś bez auta, lub poprostu chcesz odpocząć i wygodnie podziwiać widoki – to proponujemy taką wycieczke!
Najbardziej popularna to: najwyższy punkt wyspy Vidova Gora, w południowej części wyspy najsłynniejsza plaża Złoty Róg i miejscowość Bol.
Kulinarne wrażenia

Gastronomia

Dalmatyǹska kolacja:
Wielką popularnością cieszą sie organizowane przez nas te kolacje!
Wśród wielu miejscowych potraw każdy znajdzie coś dla własnego podniebienia, zapewniamy – smakosze również Owoce morza, miesa prosto z grila.

Degustacja win:
Dziwne, ale w okolicznych sklepach nie można kupić win z miejscowych winiarnii. Dlatego warto odwiedzić piwnice i spróbować miejscowych specjałów! Najbardziej znane winogrona to : Plavac Mali, Pošip.
O ile jesteś zainteresowany tego rodzaju programem, to można wziąść udział w degustacji win połączonej z kolacją.

Ekstrymalne

Sporty

Nurkowanie
O ile programy na lądzie nie wzbudziły zainteresowania, może zwiedzenie podwodnego krajobrazu zapewni nowe wrazenia?
Jeśli tak, to proponujemy pierwszy krok do nurkowania „intro-diving”. Przy pomocy instruktora, na maksymalną głebokość 4-5 metrów, w pełnym wyposażeniu nurka delektować się Adriatykiem.
Bardziej doświadczeni nurkowie mogą zobaczyć głębiej zatopione wraki, podwodne groty, itp.

Na plaży w Bol czy też w pobliskim Supetar można wypróbować inne wodne sporty: surfing, kite surfing, banan, flyboard, narty wodne, itp.

Jaskinia Smoka

Piesza wycieczka

Jaskinia Smoka (Zmajeva Spilja) położona jest 5 km od Bol w miejscowości Murvica. Można ją zwiedzić tylko z przewodnikiem, Zoranem, który jest jedynym klucznikiem jaskini.
Trasa do jaskini to tylko 3-4 km, ale wydaje się, że nawet 20 km gdyż droga jest stroma i wąska. Warto do tej trasy mieć odpowiednie sportowe obuwie!
Uciążliwości drogi wynagrodzą wspaniałe niezapomniane widoki!A jaskinia jest naprawde zniewalającym wrażeniem! Przewodnik w bardzo interesujący sposób wprowadza w historie i świat mitologiczny tego terenu.
Pustinja Blaca

Pustelnia Blaca

Odwiedziny Pustelni Blaca to prawdziwa pielgrzymka. Klasztor pochodzący z XVI wieku to dawna kamienna jaskinia, która była schronieniem przed tureckimi wojskami dla zakonników Glagolita. Zakonnicy z tego terenu zajmowali się produkcja i sprzedażą wina, nalewek, miodu. W połowie XVIII dobudowano budynek z białego kamienia i do dziś intniejącego obserwatorium astronomicznego, i biblioteki.
Do klasztoru można dotrzeć spokojnym 30-40 minutowym spacerem. Tu też polecamy odpowiednie, sportowe buty!
Najwyższy szczyt wyspy

Vidova Gora

Z wysokości 778 m, z tego miejsca najczęściej jest fotografowany półwysep Złoty Róg - najsłynniejsza plaza Dalmacji,
Naprzeciw wyspa Hvar z licznymi zatokami. Przy dobrej widoczności można sięgnac wzrokiem do brzegów Gargano we Wloszech.
Pierwsza i najstarsza osada

Skrip

Można tu troche wgłębić się w historie odwiedzając Muzeum Bracz, i Muzeum Oliwy. Jeśli historyczne miejsca Cie fascynują, polecamy odwiedziny!
plaża

Lovrečina

Zatoka, skynna z piaskowej plaży, licznie odwiedzana przez rodziny z malymi dziecmi.
kolebka Braczkiego Marmuru

Pučišća

Miejscowość znana już od średniowiecza, gdyż właśnie tu jest szkoła obróbki braczkiego kamienia,a takze rzezbiarstwo. W Muzeum Kamienia można uzupełnić wiadomości o znanym na całym świecie białym marmurze. Ciekawostką jest też, że tutejsze domy pokryte są kamiennymi dachówkami, przez co Pučišča jest bardziej biała niż inne miejscowości Dalmacji.
Kraina Yachtów

Milna

Port położony w 7 km zatoce, który już w średniowieczu dawał schronienie zeglarzom przed sztormami. Obecnie słynna marina pieknych jachtów. Brać żeglarska stwarza niepowtarzalny klimat tej nadmorskiej miejscowości.

Kontakt

ul. Pjover 3.
21403 Sutivan,
wyspa Brac Chorwacja

Telefonować:
+385 21 638 209
Komórka: +36 30 279 75 56 (local time: 16:33)